Nejlepší brýle virtuální reality

Zkoušeli jste někdy brýle virtuální reality? Jsou to takové ty velké brýle, do kterých se dá mobil, pustí se film a vy pak točíte hlavou do stran a nahoru a dolů a vidíte všechno jako kdybyste byli v tom filmu. Je to zvláštní zážitek.

O víkendu mi došlo, že terapie Cesta, kterou provázím své klienty nebo své kolegy na seminářích, a kterou se také často nechám provést, je vlastně v mnoha ohledech podobná těm brýlím na virtuální realitu.

Ocitnete se někde a všechno vidíte, můžete se podívat do stran, nahoru a dolů. Dokonce cítíte povrch pod nohama. Stejně jako u virtuálních brýlí máte někdy pocit, že si chcete sáhnout na to, co vidíte. Jste úplně vtaženi do děje.

Stejně jako u hodně dobrého filmu se vám chce brečet nebo smát. Máte strach nebo cítíte lítost. Ztotožňujete se s hlavním hrdinou a většinou pochopíte i vedlejší hrdiny a jejich role. Někdy máte štěstí, během jednoho promítání se podíváte do různých časových období hlavního hrdiny, zabrousíte třeba i do vzdálené historie…

A stejně jako u většiny filmů je na konci happy end (šťastný konec). Ovšem ten konec, ten je z toho úplně nejlepší. Cítíte úlevu, radost, vděčnost, máte znovu nabitou důvěru v sebe. V tomhle Cesta předčí jakýkoliv film!

Jedinou nevýhodou snad je, že si nemůžete vybrat, co si zrovna pustíte. Vybírá něco uvnitř vás, podle toho, na co jste zrovna připraveni. Spustí se vám ten nejlepší film pro vás a pro danou chvíli.

Na druhou stranu se nikdy nestane, že byste skončili v půlce filmu nebo že byste na konci konstatovali, že ten film byl o ničem.

Film, který vám byl puštěn z vašeho nitra, chce ven a chce, aby mu byl happy end vytvořen. Jste tedy nejen divákem, ale stáváte se i scénáristou filmu, jste zároveň i hlavním hrdinou! Takovouhle virtuální realitu ještě nevymysleli 😀

Pokud si to chcete vyzkoušet, chce to jen trochu odvahy.

Nadechněte se… a pojďte do toho! Jsem zvědavá jaký film budete režírovat a v jakém filmu budete hrát.

Lenka

www.necovicuvnitr.cz